
Nu ben ik zelf niet zo van de leeftijdsissues. Age is just a number. Met die gedachte vertrok ik afgelopen vrijdag dan ook naar Eindhoven om een "concert" van Disclosure bij te wonen. Als je de leeftijd van beide heren optelt kom je toch al snel op een getal dat ik binnen een jaar of vijf hoop aan te tikken. Dat op zich is al genoeg voeding voor een interessante avond. Als je daar bovenop ook nog eens de waanzinnige muziek die de heren maken en het altijd bijzondere Klokgebouw in Eindhoven op kruipafstand van mijn overnachtingadres mee telt heb je de ingrediënten voor een bijzondere avond.
Voor de mensen die Disclosure niet kennen hierbij een kleine introductie. Dit duo bestaat uit de Engelse broers Guy en Howard Lawrence. Hun stijl zou je kunnen het nieuwe UK garage kunnen noemen. Hun grootse wapenfeiten tot nu toe? Laten we beginnen met een waanzinnig optreden op Pitch en Lowlands festival waar ze de main stages rockten. Hun debuut album Settle pakte een terechte nominatie tijdens de Grammy's 2014 als best Dance/Electronic album. De award zelf moesten ze echter aan Daft Punk laten. Voor wie ze nu nog niet kent check dan even hun hits White Noise of Latch en als je echt even uit je plaat wilt gaan….when a fire starts to burn.
Al maanden was het stijf uitverkocht. Dat terwijl het de grote zaal van het Klokgebouw toch aan voldoende mensen ruimte biedt. Bij binnenkomst liet ik mijn ogen eens ronddwalen. Heel veel jonge mensen. Een opmerking over de leeftijdsgrens later op de eventspage op Facebook kon dan ook niet achterblijven en werd uitgebreid omarmd door verschillende aanwezigen.
De opening werd verzorgt door Redlight. In een inmiddels redelijk volle, maar totaal tamme zaal kwam dit niet van de grond. Opvallend was ook het geluid of eerder de afwezigheid daarvan. Waar het een paar weken geleden tijdens Awakenings dwars door de grond dreunde klonk het nu of er een cd op de achtergrond aan stond. Halverwege de zaal kon je elkaar probleemloos op een afstandje verstaan. Na Redlight werd het podium omgebouwd en werd er opnieuw een grondige soundcheck gedaan. Helaas zonder echt resultaat. Het geluid was simpelweg niet diep genoeg waardoor je de beleving miste. Je voelde het niet. De kleinere bezoekers hadden het nog slechter. Die kregen namelijk door de drukte ook nog eens niets mee van het optreden en zagen af en toe een flits van de fantastische visuals.
Muzikaal zat het die avond wel goed. De show zat goed in elkaar en alles wat ze deden was loepzuiver. Het verschil met de nummers die op mijn iphone staan was dan ook niet te horen. Zonder echt iets extreems te doen werden de nummers een voor een perfect gespeeld. De visuals waren waanzinnig. Kenmerkend voor hun shows is natuurlijk het grote zingende hoofd boven de stage. Nadat begonnen was met F for you met Mary J. Blige op de achtergrond kwamen werd het album doorgewerkt tot dat het duo eindigde met Latch. Tijdens dat laatste nummer kwam het laatste gedeelte van de zaal eindelijk ook enigszins los en waren het konijnendansjes all over the place.
Tja, wat moet ik er dan van zeggen. Disclosure is te gek. Van deze heren gaan we de aankomende jaren nog waanzinnige nummers en sets horen. Hopelijk wordt inderdaad de leeftijd wat omhoog geschroefd bij volgende optredens. Je krijgt een fantastisch optreden met buitengewone visuals. Bij goed afgestemd geluid maak je iets mee waar je het nog lang over gaat hebben. Hun songs klinken als een klok, maar helaas niet vorige week in het Klokgebouw.
Café-Club Havana