
Na 365 dagen wachten was het voor mij weer tijd voor het leukste festival van het jaar: Vunzige Deuntjes Festival. Dit jaar is het niet één dag, maar TWEE HELE DAGEN. Als dit geen feestje wordt, dan weet ik het ook niet meer.
Vunzige Deuntjes is een concept dat populair is in het hele land. De vunzige feestjes zijn dan ook al-tijd uitverkocht. Ook het festival was dit jaar binnen no time uitverkocht. Op diverse verkoopsites werden meer kaarten gezocht dan aangeboden. Zou het dit jaar net zo leuk worden als het voorgaande jaar? Of zou ik huilend naar huis gaan door mijn high expectations?
De dag begon goed: de zon scheen en de lucht was blauw, als dat geen perfect weer is voor een openlucht fissa? De weg naar het festival was mooi versierd met slingers en lampjes. Het binnenkomen verliep voorspoedig. Er stond vrijwel geen rij en iedereen kon snel doorlopen ondanks dat er goed gefouilleerd werd. Bij binnenkomst kon je gelijk een kaartje halen voor de digitale kluis en ook de muntjes waren dichtbij de ingang. Op alle twee dagen waren er vijf stages.

Vunzige Deuntjes mainstage
Op het moment dat wij aankwamen was Gio on stage. Dit stond niet op de timetable, maar was natuurlijk een aangename verrassing! Helaas was hij net z'n performance aan het afsluiten met hét 'schud-je-bil-nummer' van dit moment: "Omlaag". Ook SFB wist er een feestje van te maken. Het hele publiek zong mee met "Famous" en natuurlijk de zomerhit van 2016 "Nu sta je hier". De meeste dope Dj's die ik heb gezien waren Hato en Johnny500. De tweede dag waren Sevn Alias en CHO de hoogtepunten van de mainstage. Beiden lieten hun grootste hits horen zoals "Kifesh" en "Ik mis je".

Crossovers - Fiësta Macumba
De Crossovers stage was niet echt mijn ding. Maar de house en techno liefhebbers konden daar hun ei kwijt. De tweede dag was in dezelfde area ‘Fiësta Macumba’. Het grootste gedeelte heb ik daar doorgebracht. Heerlijke Caribische muziek (denk aan: zouk, reggaeton, dancehall, merengue) en een gezellig sfeertje. Ik was niet de enige die het daar naar mijn zin had, want al snel was het daar bomvol. Rishi Romeo en Fiësta Macumba soundsystem hebben mijn dag echt gemaakt.

Het Partyfeest - Hippe Types B
Dit was het mooiste podium van het festival. Met de trap kon je omhoog en had je uitzicht over de dansvloer beneden. Eenmaal aangekomen bij de stage begon het de eerste dag keihard te regenen. Iedereen propte zich onder het kleine afdakje van de stage. Dat waren tien verspilde minuten van mijn leven, want de rest van de avond heb ik toch maar in de regen gedanst. Opvallend was dat er bij deze stage van alles werd gedraaid, van Andre Hazes tot aan Hiphop. Hetzelfde geldt voor de volgende dag toen het podium overgenomen werd door Hippe Types B, alleen scheen de zon dit keer.
Jack Jameson & Friends – Woelig
De Jack Jameson en Woelig stage was ongeveer even groot (klein) als mijn slaapkamer. Leuk idee om er een kleine stage bij te doen, maar helaas trok het de eerste dag niet zoveel bezoekers aan. Hoewel er wel leuke oldskool R&B hitjes werden gedraaid. De volgende dag was het Duane Franklin die met zijn ‘Woelig’ concept het publiek los liet gaan. Met Dj’s als Angosoundz, Superior en Duane Franklin himself vond ik deze stage echt te min voor Woelig. Volgend jaar Woelig naar een groter podium!

Algemeen
Al met al was het weer een geweldig festival. De sfeer was super goed, overal zag je vrolijke en mooie mensen. Tegenwoordig worden festivals gezien als Fashion Week, maar bij dit festival is iedereen lekker zichzelf. Helaas regende het op de zaterdag, maar gelukkig werden er gratis poncho’s uitgedeeld. Ook was het ondanks de regen toch uitverkocht. Wat ikzelf erg leuk vond, was dat er een klein marktje was met diverse kleding en zonnebrillen. Ook de foodtrucs waren goed uitgekozen. Er was voor ieder wat wils, van Surinaamse BBQ tot aan patat en pizza. Een ding is voor mij zeker: ik kan niet wachten tot volgend jaar!!!

Pluspunten:
- Goede sfeer
- Aankleding van het festival zag er mooi uit
- Veel stages
- Verschillende foodtrucks
Minpunten:
- Herhaling van liedjes
- Muntjes waren prijzig
- Woelig stage was echt te klein voor Woelig
