Afgelopen zondag was het dan zover, het was tijd voor Vunzige Deuntjes festival! Het festival wat binnen no-time uitverkocht was en waarvoor meer dan duizend mensen via Ticketswap nog op zoek waren naar een kaartje. Vrijdag waren er nog een paar honderd kaarten in de verkoop gegaan, die waren binnen drie minuten uitverkocht. Mijn verwachtingen waren dus hoog. Waarom wilde iedereen ZO graag naar dit festival?
De dag begon regenachtig, maar toen ik aankwam in het Diemerbos begon gelukkig de zon te schijnen. Het eerste wat mij opviel was de prachtige locatie midden in het bos. Er was mij van te voren verteld dat ik op tijd aanwezig moest zijn in verband met ver lopen vanaf de parkeerplaats en lange rijen. Eenmaal aangekomen viel dat reuze mee. De parkeerplaats voor de crew was vijf minuten van het festivalterrein, dit was niks in tegenstelling tot andere festivals waar je soms een half uur moet lopen. Er waren aparte rijen voor normale tickets, guest tickets, passe-partout tickets en nachtstudenten tickets. Na tien minuten in de rij te hebben gestaan, was het tijd voor een vunzige fissa. Eerst nog even wat spullen in de kluisjes doen en snel muntjes halen.
Toen ik binnen kwam viel ik gelijk met mijn neus in de boter: Adje en de Sloddervos Gang waren net begonnen aan hun performance. Adje is een van de grootheden uit de Nederlandse Hiphopwereld en dat maakte hij met dit optreden ook zeker waar. Vooral tijdens clubbanger ‘Hele Meneer’ ging het publiek helemaal los. De man ging zelfs stagediven! Bezweet van het springen bij het optreden van Adje, ging ik een rondje lopen over het festivalterrein. Er waren verschillende foodtrucks aanwezig en ook schaafijs was niet te missen. Mensen zaten lekker te chillen langs het water met een drankje.
Bij de Hippe Types B stage ging iedereen los op oldschool Hiphop en R&B tunes. Na een paar dansjes ben ik een kijkje gaan nemen bij de Desperado's stage. Daar ben ik gelijk drinken gaan halen, voor twee muntjes kreeg ik twee flesjes Jillz. De muziek daar vond ik wat eentonig dus ben ik gelijk doorgegaan naar Fiësta Macumba. Zoals de naam van deze stage al doet vermoeden, werd hier vooral gedanst op heerlijke Caribische Muziek. Er werden flink wat billen geschud en het publiek showde hun beste Salsa en Merengue moves. Rond half zeven was het tijd om terug te gaan naar de mainstage. Hier zorgde Broederliefde ervoor dat de temperaturen nog hoger opliepen. Met hits als ‘Friendzone’, ‘Allemaal Hetzelfde’ en ‘Labanta’ kon niemand stil staan. De hele crowd sprong van links naar rechts en iedereen die stil stond moest wijken. Broederliefde was voor mij toch echt het hoogtepunt van de dag!
Na Broederliefde ben ik gelijk wat gaan eten bij de friet truck. Het was daar super druk en mensen deden alsof zij de hele week niet hadden gegeten. Ook ging de bediening niet erg vlot, waardoor mensen nog chagrijniger werden. Al met al was de homemade friet wel lekker, maar het duwen en wachten niet waard. De laatste paar uurtjes heb ik besteed bij de Fiësta Macumba stage, totdat het keihard begon te regenen en ik helemaal doorweekt was. Toen was het helaas alweer tijd om naar huis te gaan.
Conclusie
Voor mij is dit één van de leukste festivals waar ik ooit ben geweest. De muziek was top en de sfeer was super! Vooral mensen die liefhebbers zijn van Urban, Dancehall, Afritunes en R&B komen hier aan hun trekken. Ook de diversiteit aan mensen was geweldig om te zien. Dit festival was representatief voor het Multiculturele Nederland! Vunzige Deuntjes had op Facebook een oproep gedaan om een vlag mee te nemen van je eigen afkomst. Om te laten zien wie je bent en een ander in zijn waarde te laten. Dit vond ik een prachtig gebaar en veel mensen liepen rond met hun eigen vlag. Nu weet ik waarom iedereen zo graag naar dit festival wilde. Dit was mijn eerste, maar zeker niet mijn laatste Vunzige Deuntjes feestje. Volgend jaar ben ik er ook zeker weer bij!
Pluspunten:
- De diversiteit aan mensen
- Line-up
- Aparte drankjes, zoals gemberbier en schaafijs
- Genoeg plekken om muntjes te halen
- Organisatie heeft op Facebook vermeld klachten en tips serieus te nemen.
Minpunten:
- De wc’s waren smerig (wél gratis, maar ik betaal liever voor een schone wc)
- Geen overdekte stages
Members nemen soms de moeite om ons te bedanken voor de gewonnen gastenlijstplekken en/of vrijkaarten, wat wij natuurlijk erg leuk vinden.
Het platform voor Dance-liefhebbers
Guestzone is al meer dan 15 jaar dé plek voor alle feestgangers in Nederland.
Waarom Guestzone?
✨ De beste festivals en events
✨ Altijd het laatste Dance-nieuws
✨ Al 148.272 vrijkaarten verloot
✨ Beoordeling van 4,9/5 sterren
✨ Ruim 83.000 fans op Facebook Zo simpel werkt het
👉 Maak een gratis account
👉 Kies je favoriete winactie
👉 Deelname slechts 40 cent Doe ook mee!
🎟 Schrijf je snel in en win vrijkaarten Betrouwbaar
⭐ 99% van onze members is tevreden
Win nieuwe Apple AirPods 4!
Wanneer je ervoor zorgt dat je jouw profiel na het aanmaken van je account volledig invult maak je bovendien kans op nieuwe Apple AirPods 4 twv €149!
Doe dit wel vóór 31 oktober 2025.
Vrijkaarten voor de beste events en festivals!
De kans om te winnen bij Guestzone is groot. Inmiddels hebben we 148.272 vrijkaarten verloot onder onze members.
Maak een gratis account aan zodat jij ook vrijkaarten, gastenlijstplekken, vip-tafels en consumptiebonnen kunt winnen.
Wanneer je geen gebruik kunt maken van deze winactie, meld je dan z.s.m. af zodat wij nog iemand anders blij
kunnen maken.
Let op: het is verboden om jouw gewonnen aan te bieden en/of te
verkopen. Klik hier voor meer
informatie.
Introducé aanmelden
Vul hieronder de gegevens in van degene die jij meeneemt naar event-name op event-date.
Dus NIET je eigen gegevens invullen aub
Man
Vrouw
Geef dit uiterlijk op introduce-name
aan ons door!
Gegevens introducé
Voornaam: Achternaam: E-mail:
Win vrijkaarten!
Koppel jouw mobiele nummer.
Kosten
€0,40 per deelname per winactie.
Koppelen via telefoon
Klik op de link van de code en verstuur het bericht naar 4004.
Koppelen via laptop/pc
Verstuur op je mobiel de code via een sms naar 4004.
Code
Telefoonnummer herstellen
Via Mobiel?
Klik op de link van de code zodat deze automatisch wordt geïmporteerd naar je telefoon. Druk daarna op
'verstuur'. Zit je achter een PC?
Ga op je mobiel naar 'berichten', toets de onderstaande code in en verstuur de sms naar
4004
De code:
Nieuw nummer koppelen
Klik op de link van de code. Die wordt dan automatisch geïmporteerd in de app 'berichten'. Verstuur het bericht.
CODE:
Je kunt ook handmatig de code intoetsen en de sms versturen naar 4004
Akkoord met sms om te winnen
Als je meedoet aan een winactie en je wint krijg je hiervan een SMS. Deze kost geld.