Solomun All Night Long, Amsterdam (22-08-2015)

Een goede vriend attendeerde mij erop dat Solomun op 22 augustus een allnighter zou geven in Paradiso Amsterdam. Ik moet heel eerlijk bekennen dat ik nog nooit eerder van hem gehoord had (i know, shame on me). Na wat research kwam ik erachter dat Solomun een uit Hamburg afkomstige dj is met Bosnische roots. Naast dj is Solomun samen met Adriano Trolio oprichter van het label Diynamic, bekend van onder andere het Diynamic Festival in Amsterdam.
Ik was dan ook erg blij om te horen dat ik voor Guestzone op pad mocht om kennis te maken met de muziek van deze toch wel bekende held.
Heenreis en parkeren
Met wat zoeken en overstappen van metro naar bus, arriveerden wij om 00.40 uur bij het reusachtige en monumentale pand, Paradiso. Ondanks dat het volledig uitverkocht was stond er gelukkig geen rij en konden we meteen doorlopen.
Paradiso
We stapten een grote verlichte hal binnen waar wij onze jassen bij de garderobe (€1,50 p. jas) of boven in een locker (€2,00) konden achter laten. Ook was er een kleine merchandise aanwezig waar ze t-shirts en caps verkochten (helaas geen waaiers). De trap die wij rechts in de hal zagen liep naar beneden. Wij kwamen uit bij het toilet en een 2e zaaltje (chill). Hier hebben wij even snel een kijkje genomen, wat snoepgoed bij de toiletjuffrouw gepikt en helemaal ready liepen wij weer vol goede moed terug naar boven om de hoofdzaal te betreden.
Wij trokken de grote deur open en keken elkaar vol verbazing aan. Het was meer dan vol en ontzettend warm! Al schuivend op het ritme van de muziek drongen wij onszelf door de menigte heen op zoek naar een bar. Eenmaal aangekomen liep het zweet van ons voorhoofd en zijn we denk ik nog niet eerder zo intens gelukkig geweest met een koud biertje. Nog heel even hebben wij een kleine kortdurende poging gewaagd om ergens aan de zijkant wat vloeiende bewegingen te kunnen maken maar dit was gewoon echt niet te doen. Het enige wat wij nog wilden was weg uit deze drukte.
Met de trap die wij links in de hal (bij binnenkomst) hadden gezien konden wij naar de 1e en 2e etage waar we vervolgens weer uitkwamen in de hoofdzaal. Hier viel de drukte redelijk mee en konden zo al kijkend over de balustrade op hoogte meegenieten. Tevens was er een grote rookruimte op de 1e etage aanwezig waar iedereen op het gemak even kon zitten en/of kletsen met elkaar.
Mr. Solomun
Je kan zijn muziek denk ik het beste omschrijven als house muziek gemixt met diepe funky beats, euforische melodietjes en pakkende vocals. Het was overduidelijk dat deze man veel fans heeft want Paradiso was vol en totaal uitverkocht! Zodra de beat op een zachter volume overging kwamen de melodietjes en vocals naar voren en ging de zaal helemaal los. Al klappend, fluitend en joelend wachtte iedereen op dat ene moment dat de beat weer ingezet zou worden. Erg mooi om dit vanaf de balustrade mee te krijgen.
Conclusie
Ondanks wij iets meer van de house zonder vocals zijn was deze avond absoluut een succes!
Het geluid was goed, de sfeer gemoedelijk en het publiek heel divers (jong, ouder, netjes, konijntjes, alles was aanwezig). Met zoveel mensen op de dansvloer en die heerlijke vent achter de draaitafel had Paradiso wel iets meer aan de airco mogen doen want het zweet droop letterlijk van onze rug af.
Wist je dat …
• Hij in Hamburg (Duitsland) is opgegroeid
• Zijn eigen record label is opgericht in 2006 (Diynamic)
• Solomun in 2011 zijn 2e label heeft opgericht onder de naam 2DIY4
• Hij ook eigenaar is geweest van Club EGO (Duitsland)
• Er sinds 2011 ruim 20 awards aan hem zijn uitgereikt
• Deze o.a. waren voor: DJ of the Year (Mixmag), Producer of the year (DJ Awards Ibiza) en Best DJ International (Cool Awards Brazil)
• Hij resident DJ is bij Pacha and Destino (Ibiza)
• Zijn zus (Magdalena) ook DJ is
• Zij beiden zullen draaien op Diynamic Showcase (Loveland ADE)
• Paradiso een capaciteit heeft voor 1500 bezoekers
• Het gebouw van ‘de vrije gemeente’ in 1967 gekraakt is door hippies
• Deze in 1968 de officiële naam Paradiso kreeg van ‘Stichting Vrijetijdscentra’
• Paradiso Vinyl Club (platenlabel) in 2015 is opgericht
• Zij hiermee beginnende Nederlandse muziekacts ondersteunen
Reporter:
Katja Remmerswaal
Foutje gezien? Let us know!
De kans om te winnen bij Guestzone is groot. Inmiddels hebben wij 136.088 vrijkaarten
verloot onder onze members.
Maak een gratis account aan zodat jij ook vrijkaarten, gastenlijstplekken, vip-tafels en bonnen/muntjes kunt winnen.
Je maakt bovendien direct kans op nieuwe Apple Airpods twv €159!
Met meer gesprekstijd, het activeren van Siri met je stem en een los verkrijgbare draadloze oplaad case zijn AirPods ongeëvenaard goed. Haal ze uit de case en ze zijn klaar voor al je devices. Doe ze in je oren en ze maken meteen verbinding, zodat jij kunt genieten van geweldig geluid. Alles gaat als vanzelf.
AirPods configureer je met een simpel tikje. Daarna gaan ze automatisch aan en blijven ze altijd verbonden.1 De rest gaat net zo gemakkelijk. Ze detecteren wanneer je ze in hebt. En pauzeren wanneer je ze uitdoet. Of je ze nu met je iPhone, Apple Watch, iPad, Mac of Apple TV gebruikt, de ervaring is altijd indrukwekkend.
Al member?
Uiteraard maak jij dan ook kans. Log in en controleer of alle gegevens zijn ingevuld en up-to-date zijn.
Let op: het is verboden om jouw gewonnen aan te bieden en/of te verkopen. Klik hier voor meer informatie.
Check hier de spelvoorwaarden.
De Reclamecode SMS- en Mobiel Internet Dienstverlening en de Gedragscode SMS-en Mobiel Internet Dienstverlening zijn van toepassing.