‘De programmering moet divers zijn en aanslaan bij het publiek. Je wilt niet altijd dezelfde namen neerzetten: wij proberen daarom te variëren in artiesten. Daarnaast proberen we een zo breed mogelijk aanbod in muziek neer te zetten: van techno tot house. Bovendien zijn de nieuwe talenten belangrijk voor ons, maar er moet wel een goede balans zijn tussen grote bekendere namen en talent. Het vastleggen van een grote naam geeft nog altijd een kick na maandenlang onderhandelen.’
‘Wat maakt een artiest nou goed? Het kan zijn dat het een goede producer is of juist dat het een goede performer is. Een voorbeeld van zo’n goede performer is La Fuente: hij staat met heel veel enthousiasme achter de draaitafel en heeft hierdoor ook een vaste aanhang aan fans.’
Als beste artiest die hij ooit heeft geboekt noemt Bas ‘Sub Focus’. Dit komt met name door de zeer vette (en lang voorbereide!) liveshow die werd neergezet door deze dubstep/elektro artiest op Extrema 2013. Artiesten die hij graag in de toekomst op Extrema zou zien zijn Chemical Brothers of Moby. Als hij moet kiezen om één artiest nogmaals te boeken, zou dit Deadmau5 zijn.
Drie jaar geleden maakte Extrema de stap om naast dj’s ook liveshows te boeken. Hierover zegt Bas het volgende:
‘Deze stap hebben wij drie jaar geleden gemaakt en dat proberen wij momenteel nog steeds te doen. Wij hebben hier intern heel erg goed over nagedacht met het hele team. In die tijd schoten de dj festivals in Nederland als paddenstoelen uit de grond. Wij wilden op dat moment meer show en meer spektakel: daarom besloten we XO Live te introduceren.’
Ook dit jaar weer vernieuwingen bij Extrema maar er zal ook op speciale wijze worden terug geblikt op de afgelopen 20 jaar Extrema.
‘Door de jaren heen hebben wij natuurlijk veel veranderingen meegemaakt. Jaren geleden was een van de populairste podia op Extrema de ‘Lakeside’: deze lag aan het meer en was een progressive stage. Wij waren een van de weinige festivals die toen namen als John Digweed & Sasha naar Nederland haalden. Na een tijd zijn wij hiermee gestopt en zijn daar andere podia voor in de plaats gekomen. Maar dit jaar laten wij weer de oude progressive sound terugkomen door een samenwerking aan te gaan met ENSUITE, met daarbij een aantal oude bekende artiesten als 16 Bit Lolita’s, Guy J & Danny Howells.
Daarnaast hebben wij dit jaar het 20 Years Of Love podium teruggebracht om de oude helden van toen weer een podium te geven. Ook de mainstage hebben wij weer teruggebracht naar de ‘normale’ dj-sets. De liveshows en het spektakel hebben we met name verplaatst naar de Quartz-area.‘
Extrema Outdoor heeft dit jaar tevens een echte primeur te pakken met de Ants stage van Ushuaïa Ibiza: een concept dat al een aantal jaar te zien is op Extrema Belgium, maar dit jaar voor het eerst naar Nederland gebracht zal worden. Op commercieel gebied doet Extrema dus een stapje terug: er wordt weer een bewuste keuze gemaakt voor ‘underground’ artiesten die momenteel nog niet zo bekend zijn, maar beschikken over enorm veel talent en potentie.
Het raarste dat Bas ooit heeft meegemaakt met betrekking tot de artiesten van Extrema Outdoor is een incident met LMFAO geweest:
‘Ze hadden al een ontzettend uitgebreide rider. Ze kwamen met drie touringcars en hadden 30 hotelkamers nodig. Daarnaast moesten zij zelf de gehele artiestencatering goedkeuren, die alvorens op maat gemaakt was voor hen: gerookte zalm, aardappelkroketjes, noem het maar op. De show was top! Ze hebben achteraf, hongerig als ze waren, ook al het eten van de catering opgegeten (dit was niet weinig). Echter, hadden ze na afloop nog trek in McDonalds… uiteindelijk hebben wij vol ongeloof de McDonalds aan de telefoon gehad om een bestelling van 30 Big Macs, 30 hamburgers en noem het maar op te plaatsen. Ze geloofden ons natuurlijk niet, waardoor wij met twee auto’s naar de McDonalds moesten rijden om vervolgens met meer dan 10 zakken van de Mac terug te komen.’
Ben jij benieuwd naar de line-up die Bas dit jaar heeft neergezet op Extrema Outdoor? Bekijk hem hier!
Ter ere van het 20-jarig bestaan viert Extrema op vrijdag 5 juni de boekrelease van het boek '20+4 Years Of Love' en jij kan er bij zijn! Voor meer informatie, klik hier!
Meer info evenement
Foutje gezien? Let us know!
Meer Interviews van Alexander
De kans om te winnen bij Guestzone is groot. Inmiddels hebben wij 143.100 vrijkaarten
verloot onder onze members.
Dat zijn er ruim 800 per maand. En dat al ruim 15 jaar lang!
Maak een gratis account aan zodat jij ook vrijkaarten en gastenlijstplekken kunt winnen.
Je maakt bovendien direct kans op een draagbare Sonos speaker twv €199!
De Sonos Roam 2 heeft een IP67-rating voor stof- en waterbestendigheid en is daardoor ook goed naast het zwembad te gebruiken. Hij hoort dan ook zeker thuis in onze lijst van waterbestendige Bluetooth-speakers voor op het strand.
Een automatische TruePlay-functie, een batterijduur van 10 uur, een IP67-certificering voor water- en stofbestendigheid en een rijke geluidsbeleving.
Al member?
Uiteraard maak jij dan ook kans. Log in en controleer of alle gegevens zijn ingevuld en up-to-date zijn.