Maximaal 100 decibel in clubs en concertzalen
De Gezondheidsraad pleit ervoor om het maximale geluidsniveau voor muziek in onder meer concertzalen en in clubs te verlagen van 103 naar 100 decibel. Dat schrijft de Gezondheidsraad in een advies aan het kabinet.
Volgens de Gezondheidsraad moet deze richtlijn ook gelden voor bijvoorbeeld cafés en sportscholen. Het advies van de raad komt overeen met een richtlijn van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
Elke maatregel die bijdraagt aan het verminderen van druk op het gehoor kan de kans op blijvende gehoorschade verkleinen, aldus de Gezondheidsraad.
De raad adviseert daarnaast om de bestaande preventieve maatregelen (waaronder het stimuleren van gehoorbescherming en voorlichting) voort te zetten.
Het is nog niet bekend of het kabinet het advies overneemt. De Tweede Kamer debatteert op 8 december over eventuele tussentijdse maatregelen om gehoorschade te voorkomen.