Snel drugs testen op de Keizersgracht tijdens ADE

Verslavingszorginstelling Jellinek opent tijdens ADE ook dit jaar weer een extra locatie waarop feestgangers hun pillen kunnen laten testen. Op woensdag tot en met vrijdag 5 uur 's middags tot 9 uur 's avonds en op zaterdag van 1 uur tot en met 5 uur 's middags, kunnen op de Keizersgracht 572 pillen langs gebracht worden.
Hoewel drugs ook tijdens ADE wat de gemeente betreft niet op een feest thuishoren op een dansfeest, richt men zich op het reduceren van de risico's die met drugsgebruik gepaard gaan. Daarom komt er voorlichting en wordt aandacht besteed aan de regels wat betreft drugsgebruik. Bij een heterdaadje moet een persoon z'n drugs, ongeacht de hoeveelheid inleveren en komt hij of zij het feest niet meer in.
Bij handelshoeveelheden, meer dan 5 pillen of meer dan een halve gram harddrugs, wordt een bezoeker aangehouden en beslist het OM over eventuele vervolging.
Bron: Parool.nl