Fotocredit: Tim van Veen
De drieëntwintigste editie van ‘A Campingflight to Lowlands Paradise’ is van start en de VPRO is er voor de drieëntwintigste keer bij om verslag te doen alle muzikale hoogtepunten en nieuwe ontdekkingen. Het festival is te volgen via een non-stop livestream op 3voor12.vpro.nl en in twee televisie-uitzendingen op NPO 3, gepresenteerd door Eric Corton, Willie Wartaal, Tomas Delsing en Tim den Besten. Daarnaast blikt Tim den Besten in de weken na Lowlands terug op het festival in De Lowlands Show op NPO 3.
Lowlands livestream op 3voor12.vpro.nl
3voor12, het muziekplatform van de VPRO, gidst de thuisblijver door Lowlands 2015 met recensies, concertvideo’s, sfeerverslagen en een non-stop livestream op 3voor12.vpro.nl en NPO 101. Met shows van o.a : Ben Howard, Rudimental, FFS, Courtney Barnett, Bastille, Kenny B en Passenger.
Lowlands op NPO 3
De VPRO doet rechtstreeks verslag van het Lowlands festival op NPO 3. In twee televisie-uitzendingen nemen Eric Corton, Tomas Delsing, Willie Wartaal en Tim den Besten de kijker mee langs alle muzikale hoogtepunten, nieuwe ontdekkingen en het ongeremde festivalleven. Nieuw dit jaar is de speciale rol voor de Lowlands-bezoeker: via Instagram kan het publiek met de hashtag #3voor12 filmpjes inzenden van hun leukste Lowlandsmoment. Een selectie van deze filmpjes is terug te zien in de televisie-uitzending. Daarnaast is er dit jaar speciale aandacht voor de nachtprogrammering. Presentator Tim den Besten gaat met een cameraman op pad om het nachtleven van Lowlands te verkennen.
Uitzendingen:
Zaterdag 22 augustus 22.25 – 00.25 uur op NPO 3 (herhaling van 00.30 - 02.30 uur)
Zondag 23 augustus 22.40 – 00.10 uur op NPO 3
De Lowlands Show met Tim den Besten
In de weken na Lowlands blikt Tim den Besten op NPO 3 terug op het festival in De Lowlands Show. Op het festival interviewt hij op geheel eigen wijze de bezoekers, muzikanten, comedians, schrijvers en politici.
Uitzendingen:
Zaterdag 29 augustus 23.40 -00.40
Zaterdag 5 september 23.55 -00.55