Nieuws

De eigenaren van Club Abe in Amsterdam zijn kwaad. Burgemeester Eberhard van der Laan heeft de discotheek namelijk per direct voor onbepaalde tijd gesloten na een schietpartij van buitenaf op een dichte deur. De heren vertellen hun verhaal aan Entree.
Allon Kijl, Marcel Norbart, Alon Levy en Sander de Klerk, die een jaar paar geleden Club Abe aan de Amstelstraat openden, vertellen wat er is gebeurd: “1,5 week geleden kregen wij te horen dat de burgemeester Club Abe voor onbepaalde tijd wil sluiten. Waarom? Omdat 1 idioot 6 weken geleden buiten op straat 4 keer heeft geschoten op de ingang van de club.” De heren laten weten dat op dat moment de club al gesloten was voor publiek en er bijna niemand meer binnen was. “Deze persoon is voor ons een onbekende. Hij was nooit bij ons binnen geweest en zal ook nooit bij ons binnen zijn gekomen. Ook de avond zelf gaf nergens aanleiding toe. De reden van deze daad is ons dus onbekend.”
Heilig
De eigenaren zeggen dat het voor de burgemeester reden genoeg was om de club voor nu te sluiten. “De openbare orde moest namelijk hersteld worden, meende hij. Op de vraag wat dat inhield, kon niemand ons bij de rechtbank of gemeente antwoord geven. Wat dit besluit voor ons als ondernemers betekent, interesseerde ze niet. Want de openbare orde, die was heilig! Wat dat dan ook mag inhouden. Verwijtbaarheid van de ondernemer speelt daarbij geen enkele rol, zo drukte de ambtenaar ons nog een keer op het hart.”
Niet eerlijk
De ondernemers weten het in elk geval zeker: “Aan ons lag het niet. Bij ons is het binnen veilig! Maar een eerlijk spel wordt niet gespeeld op het gemeentehuis. Zoveel is ons nu echt duidelijk. De ambtenaren en de politie hebben in ieder geval hun 'werk' gedaan en hebben daarbij geen middel geschuwd.” Ondanks deze domper blijven de 4 strijden. “Wij strijden door totdat wij gelijk hebben gekregen en bevrijd worden van het onrecht. En voordat de speculaties van de lucht zijn, aanstaande maandag zitten we bij de gemeente Amsterdam om over heropening te praten van onze dierbare club. Wellicht is er nog 1 verzetsheld te ontdekken op het gemeentehuis. Deze periode geeft ons mooi de gelegenheid om te werken aan onze programmering en aan het onderhoud van de club.”
Gevochten voor plek
Ze besluiten: “Het is erg dat 1 idioot met een vuurwapen zo maar een eind maken aan alle inspanningen, investeringen en goede bedoelingen van 4 ondernemers die keihard hebben gevochten voor hun plek.”
Verhoogd risico
Het Parool berichtte eerder dat er in Club ABE volgens de gemeente een hoog risico is op weer een ernstig incident.
Bron: Entreemagazine
Foutje gezien?
Let us know!
Het platform voor dance-liefhebbers in Nederland.
Guestzone is al meer dan 15 jaar de plek voor feestgangers in Nederland.Waarom Guestzone?
✨ De beste festivals en events in onze partyagenda
✨ Altijd het laatste dance-nieuws
✨ Inmiddels 147.953 vrijkaarten verloot
✨ Members beoordelen ons met 4,9/5 sterren
✨ Meer dan 83.000 fans op Facebook
Zo simpel werkt het
👉 Maak een gratis account
👉 Kies je favoriete winactie
👉 Deelname kost slechts 40 cent
Doe ook mee!
Win vrijkaarten voor de beste events en festivals
Betrouwbaar
⭐ 99% van onze members is enthousiast, duidelijk toch?
Maak direct kans op nieuwe Apple AirPods 4!
Doe dit wel vóór 30 september 2025.
Geniet van helder geluid bij je favoriete muziek of podcast met Apple AirPods 4. Dankzij de ingebouwde H2 chip komen lage, midden en hoge tonen duidelijk naar voren. Hierdoor hoor je muziek gebalanceerd en helder. De oordopjes zitten dankzij het earbud ontwerp stevig in je oren.
De oordopjes hebben een accuduur van 5 uur en in de oplaadcase zit een accuduur van 25 uur. Zo luister je tot wel 30 uur naar je favoriete muziek. Dankzij spatial audio klinkt muziek ruimtelijk. Dit geeft je het gevoel alsof het live afspeelt.
Nieuws

7th Heaven is op 27 september weer terug in Club Rodenburg

Kaartverkoop REACTiVATE 2026 gestart

Extreme Early Tickets Wooferland 2026

Fedde Le Grand neemt Het Sieraad over tijdens ADE 2025

Draaimolen Festival start petitie om door te kunnen gaan

Summer of Love organiseert speciale editie in Maassilo Rotterdam

METZ Celebrates 2025 op 27 december in Now&Wow

Op 27 en 28 februari 2026 viert ASOT het 25-jarig bestaan in Ahoy

Rotterdam krijgt een nieuwe nachtclub: Export

Laatste Regular tickets JOY Vibes Eindhoven

BLSSD Events komt dit najaar terug met Sophisticated

Super Early Bird tickets Festival Strand 2026

Pre-registratie Sunglow Festival 2026

Clubavonden blijven half leeg, jongeren zijn uitgaan verleerd

Hitz is de naam van de nieuwe club in Rotterdam
